Nové podmínky od 1. 6. 2024

Vlastnictví nemovitostí: Umožní vlastnictví jedné další nemovitosti.

Dotace na zateplení domu

Zateplení rodinného domu i výměna oken

Od září lze získat dotaci na komplexní zateplení domu i výměnu oken. Pojďte do toho s námi a ušetřete dvakrát.

logo nová zelená úsporám

Oprav dům po babičce díky programu Nová zelená úsporám

Nový dotační program nabízí domácnostem dotace na zateplení domu – rodinného domu. Úspěšní žadatelé budou také mít možnost využít zvýhodněný úvěr ze stavebních spořitelen.

Cílem tohoto programu je urychlit tempo renovací s cílem snížit energetickou náročnost budov, využít existující bytový fond a zlepšit dostupnost kvalitního a úsporného bydlení.

Kdo může žádat o dotaci

Program je určen na zateplení vlastníkům rodinných domů a rekreačních objektů, kteří jsou ekonomicky aktivní – zaměstnanci, zaměstnavatelé, osoby samostatně výdělečně činné, pracující důchodci, pracující studenti, učni nebo rodiče na mateřské dovolené. Žádat mohou pouze jako fyzické osoby nepodnikající.

Žádost o dotaci za vás vyplníme a následně i odešleme. Postaráme se o veškeré potřebné kroky, abyste získali příspěvek co nejefektivněji a bez zbytečného stresu.

Platné od 1. 6. 2024

Nové Podmínky Dotace na Oprav Dům po Babičce

V rámci dotačního programu „Oprav dům po babičce“ programu Nová zelená úsporám došlo v červnu 2024 k několika zásadním změnám a rozšířením. Níže naleznete přehled těchto změn:

Oprávnění žadatelé a příjemci podpory

Chytrá domácnost

Doba Využití

Pro opravený objekt je doba udržitelnosti po dobu deseti let.

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí
Program „Oprav dům po babičce“ je zde, aby byl dostupný co nejširší veřejnosti. S alokovanými 40 miliardami korun můžete proměnit své domy na energeticky úsporné a moderní obydlí.

Máte zájem o více informací nebo potřebujete pomoc s žádostí o dotaci? Jsme tu pro Vás! Pomůžeme Vám využít této skvělé příležitosti.

20 000 Kč sleva na projektovou dokumentaci

Sleva pouze do konce týdne 

Hlavní program - Optimální zateplení

Výše dotace na zateplení domu

Dotace na zateplení domu zajistí pokrytí 50 % způsobilých nákladů. Pro komplexní zateplení rodinného domu můžete získat až 1 milion korun. Kromě toho jsou k dispozici další nemalé částky na podporu ostatních úsporných opatření.

Dotace může být využita pro budovy, u kterých byla žádost o stavební povolení podána do 1. července 2013.

Nová zelená úsporám Standard - Dotace pro rodinné domy

Řešíte zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah, či výměnu oken a dveří? Jste firma, příspěvková organizace nebo fyzická osoba? Pak je NZÚ Standard právě pro vás.

Napište nám, jaká opatření chcete řešit a my se vám velmi brzy ozveme. Společně probereme, jaké máte možnosti a jak váš projekt zrealizovat co nejefektivněji. Dotace NZÚ Standard je oproti ostatním proplacena až po realizaci. Stihneme to do zimy.

Kdo může žádat o dotaci

Dotace na zateplení domu je určena vlastníkům samostatně stojících rodinných domů, řadových domů a rekreačních objektů. U rekreačních objektů je podmínkou trvalý pobyt žadatele (min. 2 roky před podáním žádosti o dotaci). Žádat mohou také stavebníci či příspěvková organizace zřízená územním samosprávným celkem.

O dotaci mohou žádat vlastníci stávajícího rodinného domu. Jedná se o:

Provedeme veškeré stavební práce vč. podání žádosti o dotaci. Postaráme se, abyste příspěvek získali co nejrychleji a bez zbytečné dodatečné administrativy.

Program - NZÚ Standard

Výše dotace na zateplení domu

Největším rozdílem oproti dotačnímu programu Oprav dům po babičce je, že se dotace v rámci NZÚ Standard poskytuje až po realizaci opatření.

Stejně jako u dotace Oprav dům po babičce může být NZÚ Standard využita pro rodinné domy, u kterých byla žádost o stavební povolení podána do 1. července 2013.

Co mi dotace přinese?

Jaké výhody má nízkoenergetický dům?

Nová zelená úsporám Light - dotace na výměnu oken

Využijte dotaci na výměnu oken ve vytápěných místnostech. Dotace je určena pro seniory a osoby pobírající invalidní důchod 3. stupně.

Kdo může žádat o dotaci

Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu (či trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci), kde jsou trvale hlášeni déle než od 12.9.2022. Podmínkou je, že všichni členové domácnosti pobírají starobní nebo invalidní důchod 3. stupně, případně příspěvek na bydlení.

Napište nám nezávaznou poptávku. Zjistíme, zda splňujete podmínky a zajistíme vám komplexní službu včetně profesionálního zaměření, fotodokumentace a kvalifikované montáže. 

Program - NZÚ Light

NZÚ light na výměnu oken

Nezávazně nám zašlete vaši poptávku, a my rádi zjistíme, zda splňujete podmínky pro dotaci a kolik můžete ušetřit při nákupu nových oken. Navíc vám zajistíme komplexní službu včetně profesionálního zaměření, fotodokumentace a kvalifikované montáže.

Plánujete zateplení střechy, stropů nebo oken?

Napište nám, jaké máte představy. Ověříme váš nárok na dotaci a vše pro vás zařídíme od administrace po realizaci.

Buďte vždy o krok napřed!

Přihlaste se k odběru a získejte aktuální informace o dotacích jako první.

20 000 Kč
sleva na projektovou dokumentaci

Sleva pouze do konce týdne